Chat Logowanie Rejestracja
Estadios

Boski Balotelli, finał marzeń nie tym razem

10 lipca 2012

Do finału faworytów nie dojdzie również na Euro 2012. W drugim półfinale Włosi wygrali z Niemcami 2:1 i zagrają w wielkim finale z Hiszpanią. Niemcy sprawiali dobre wrażenie, ale to Włosi umieli wykorzystać swoje sytuacje. Balotelli od początku turnieju czekał na swój mecz, a ten nadszedł dzisiaj. Jego dwie bramki do szatni sprawiły, że desperackie ataki Niemców były raz po raz rozbijane o włoską defensywę. Jedno jest pewne, Włosi grają z meczu na mecz coraz lepiej.

Zobacz skrót meczu Niemcy - Włochy

Niemcy czy Włochy ? W Niemczech panował spory niepokój, bo ten rywal naszym sąsiadom po prostu nie leży. Niemcy mieli okazję do rewanżu z 2006 roku, kiedy to odpadli w półfinale mistrzostw świata właśnie z Włochami. Tym razem nie było zmian jak na Grecje w żadnej z ekip, obie wyszły z najlepszym co mają. Początek spotkania jak to zwykle bywa, był bardzo spokojny. Po pięciu minutach mogło być jednak 1:0 dla Niemców, niestety dla Loewa Hummels po centrze z rożnego uderzył w bramkę, ale z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił ją Pirlo. Podopieczni Loewa dalej dominowali, szukali dziury w ustawieniu swoich rywali. W 11. minucie Boateng zagrał płasko w pole karne, ale Buffon rzucił się na piłkę. Zrobił to jednak nie najlepiej, bo ta wymskła mu się i po trafieniu od reprezentacyjnego kolegi trafiła obok słupka. Chwilę później z daleka próbował Kroos, ale uderzenie nie zrobiło wrażenia na Buffonie. Po kwadransie gry Włosi zaczęli ponownie walczyć w środku pola, chyba pierwsze minuty dały im sporo do myślenia. Neuer w 15. minucie został sprawdzony przez Pirlo, a chwilę później pokonać go próbował Cassano. Pięć minut później bramkarz Bayernu był jednak bez szans, a zaczęło się od Cassano który pokonał Hummelsa i dośrodkował do Balotelliego, który bez problemów skierował piłkę do siatki. Wyrównanie mogło przyjść już sześć minut później, kiedy to Gomez świetnie podał do Ozila. Strzał z 16 metrów nie był jednak na tyle groźny, by trafić do siatki strzeżonej przez Buffona. Chwilę później znów blisko oddania strzału był Ozil, ale tym razem pomimo przejścia trzech rywali nie zdołał wykończyć akcji. Niemcy mimo godziny gry przed sobą dawali do zrozumienia, że mają świadomość o ciężkim zadaniu, wiedzieli że Włosi słyną z żelaznej defensywy. Spokojni w defensywie wyprowadzili po jednym z ataków kontrę. Montolivo tym razem wdał się w drybling, co okazało się zgubne. Ten sam zawodnik zrehabilitował się w 37. minucie spotkania, kiedy to idealnie podał na nadbiegającego Balotelliego, ten trafił idealnie w okienko i ponownie uderzył mocno rywali. Do przerwy wynik się nie zmienił, podopieczni Loewa próbowali, ale wszystkie ataki rozbijała włoska defensywa.

Początek drugiej części gry był bardzo ważny, bo szybko strzelona przez Niemców bramka mogła dać im jeszcze sporo nadziei. W 48. minucie nie popisał się jednak Lahm, który przestrzelił z 10 metrów. Ten sam zawodnik miał okazję do rehabilitacji 12 minut później, ale mimo dobrego uderzenia nie zdołał pokonać Buffona. Kolejne ataki kończyły się tak samo, dobrze ustawiona włoska defensywa raz po raz wychodziła zwycięsko z pojedynków przeciwko niemieckiej ofensywie. Na 20 minut przed końcem zakończyć spotkanie mógł Marchisio, ale nie zdołał wykorzystać idealnego podania od Pirlo i nie pokonał Neuera z kilku metrów. Im mniej było czasu, tym niemieckie ataki były bardziej desperackie. Ponowną okazję do kontry Włosi mieli w 76. minucie spotkania, ale ponownie zawiódł Marchisio. Chwilę później z kolei Di Natale w sytuacji sam na sam z Neuerem trafił tuż obok słupka. Niemcy atakowali do końca, i to po części się opłaciło. W doliczonym czasie gry Stephane Lannoy podyktował rzut karny po tym, jak ręką piłkę zagrał jeden z włoskich obrońców. Rzut karny na gola zamienił Ozil, ale wynik mimo wielu prób ostatecznie się nie zmienił. To Włosi zagrają w wielkim finale z Hiszpanami.

Autor: Admin | Kategoria: Euro 2012, Reprezentacje