Skrót meczu Polska - Niemcy

Chat Logowanie Rejestracja
Estadios
Polska
PEN

Polska - Niemcy

Niemcy

Mecze Międzynarodowe - - 16.01.2015 17:00

Polska
Niemcy
Estadios - separator

Polska - Niemcy meczem inauguracyjnym dla naszej reprezentacji

na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej


W pierwszym meczu nadchodzących Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kadra Polski zmierzy się z reprezentacją Niemiec. Oznacza to wejście na najwyższe obroty od samego początku tego turnieju. Mecze Polski z Niemcami zawsze wywoływały wiele emocji pośród kibiców w Polsce. Trzeba jednak zauważyć, że Niemcy to już nie jest ten zespół który toczył z nami wyrównane boje na Mistrzostwach Europy czy Świata jeszcze kilka lat temu. Wcześniej to wrogowie z naszej zachodniej granicy byli faworytami meczów z nami. Teraz sytuacja ulega zmianie i to my jesteśmy faworytem tego spotkania, posiadając zespół mocniejszy personalanie - teraz trzeba to tylko udowodnić na parkiecie.

Dodatkowego smaczku temu spotkaniu nadaje osoba naszego trenera a jak wiadomo jest nim Michael Biegler który jest...Niemcem.Trener Biegler w biało-czerwonych barwach wygrał ze swoimi rodakami już dwa razy a było to w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze. Trener zapowiada, że chce tego dokonać po raz trzeci i naprawdę jesteśmy z nim zgodni ponieważ nasza kadra gra obecnie naprawdę bardzo solidną piłkę ręczną, nie bez powodu jesteśmy przecież ustawiani w roli jednych z faworytów tego turnieju.

Kolejnym dobry prognostykiem przed rozpoczynającym się turniejem w Katarze jest fakt braku kontuzji w naszym zespole oraz dosyć wysokiej formy już na starcie tej imprezy. Chociaż jeżeli o formę chodzi to jak wiadomo musi być ona stała lub nawet rosnąca przez cały czas trwania mistrzostw. Jeżeli chce się wygrać tak duży i wymagający turniej koniecznym jest posiadanie szerokiej kadry o wysokich wyrównanych umiejętnościach. Patrząc po tym jakich mamy zawodników akurat o te dwa aspekty martwić się nie musimy ponieważ kadrowo jest bardzo silni i nawet w przypadku kontuzji możemy automatycznie dokonać zmiany zawodnika i nie musi być to zmiana na gorsze. O tym ważnym aspekcie wspominali nasi czołowi zawodnicy tacy jak: Krzysztof Lijewski, Grzegorz Tkaczyk czy nieoceniony na bramce Sławomir Szmal.

Polska czeka na medal MŚ już ponad 6 lat. Stawka tego turnieju jest olbrzymia bo nie chodzi tylko o medal Mistrzostw Świata ale także przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii jaką mogą sobie zagwarantować nasi szczypiorniści po dobrym występie na tej imprezie. Na ostatnim Mundialu zdołaliśmy osiągnąć tylko 9 miejsce cel na ten turniej jest znacznie wyższy i zarówno dziennikarze jak i trenerzy, zawodnicy i głównie kibice oczekują miejsca w pierwszej trójce. Jest to cel jak najbardziej do osiągnięca a pierwszym krokiem do spełnienia postawionych oczekiwań jest właśnie wygrana w pierwszy meczu z Niemcami która to wygrana otworzy nam pierwsze drzwi do finału

 

Estadios - separator
comments powered by Disqus
Raportuj

Zaloguj się aby skorzystać z tej funkcji.

Copyright © 2018.estadios.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 9 - 3 = WymaganePodaj liczbę