Polub nas na FB -->
Chat Logowanie Rejestracja
Estadios

Kto powalczy z Bedorfem?

Kto powalczy z Bedorfem?

9 listopada 2015

Karol Bedorf nie jest postacią anonimową w świecie MMA. Aktualny mistrz KSW wagi ciężkiej. Od 2013 roku skutecznie broni zdobytego przez siebie tytułu i wydaje się wręcz postacią nie do ruszenia na tronie mistrzowskim KSW

Bedorf zdobył pas mistrzowski wagi ciężkiej na gali KSW 24: Starcie Gigantów w Łodzi. Zmierzył się wtedy z Pawłem Nastulą, legendarnym judoką i pokonał go poprzez techniczny nokaut. Od tego czasu Karol Bedorf stoczył dwie walki w polskiej federacji Konfrontacji Sztuk Walki, w 2014 roku pokonując Rollesa Gracie, a rok później Petera Grahama. Co istotne, o ile Brazylijczyk Gracie walczył z Bedorfem o faktyczne mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej, o tyle walkę Petera Grahama z Bedorfem można potraktować bardziej jako pojedynek pokazowy.

Wszystko za sprawą decyzji, wedle której nawet w przypadku wygranej Grahama, Australijczyk nie przejmował tytułu mistrza. Niemniej w 2015 roku na gali KSW 31 Karol Bedorf udowodnił, że jest swoją wyższość nad Peterem Grahamem i pokonał go po jednogłośnej decyzji sędziów. Gala KSW 32: Road to Wembley to świetna okazja do wyłonienia kolejnego przeciwnika dla Bedorfa. Pretendentów jest dwóch. O pierwszym kandydacie mówi się już od dłuższego czasu i jest to Mariusz Pudzianowski, były strongman, a aktualnie wschodząca gwiazda KSW.

Pudzianowski jest od dłuższego czasu murowanym kandydatem do pojedynku z Karolem Bedorfem o pas mistrzowski, ale póki co federacja Konfrontacji Sztuk Walki nie zadecydowała o takiej walce. Decyzją władz KSW Pudzianowski na gali KSW 32 ma pojedynkować się z byłym oponentem Bedorfa, Peterem Grahamem. Sytuacja jest o tyle ciekawa, iż w przypadku wygranej Australijczyka z Pudzianowskim, ten uzyska prawdopodobnie po raz kolejny szansę walki z aktualnym mistrzem KSW i tym razem będzie to walka o faktyczny pas mistrzowski. Sam Karol Bedorf twierdzi, że jest gotowy zmierzyć się z Pudzianowskim i jest pewien, że w końcu dojdzie do walki obu zawodników. Jest jednak cierpliwy i zwyczajnie czeka na właściwą decyzję władz federacji KSW.

Autor: Admin | Kategoria: Polska, MMA, MMA, KSW - Konfrontacje Sztuk Walki

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by DisqusCopyright © 2018.estadios.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 20 - 4 = WymaganePodaj liczbę