Polub nas na FB -->
Chat Logowanie Rejestracja
Estadios

Koike vs Sowiński na gali KSW 33

Koike vs Sowiński na gali KSW 33

19 listopada 2015

Sowiński, Azhiev, Bakocevic - to właśnie te trzy nazwiska były jeszcze niedawno wymieniane wśród faworytów do walki o mistrzostwo wagi piórkowej Konfrontacji Sztuk Walki. Sowiński, po przejściu do wagi piórkowej na starcie był faworytem

Jego sławę przyćmiły nieco pojedynki z Anzorem Azhievem. W pierwszej takiej walce Anzor zachował się nieprzepisowo i złamał Arturowi Sowińskiemu nos głową. Pojedynek został nierozstrzygnięty. Druga walka pomiędzy Polakiem i Rosjaninem również nie wyłoniła faktycznego zwycięzcy. Co prawda Sowiński wygrał walkę, ale wszystko za sprawą nieprzepisowego zachowania Azhieva.

Tym razem, pochodzący z Rosji Anzor uderzył Sowińskiego kolanem w głowę w parterze. Drugi raz sędziowie nie byli tak wyrozumiali dla Anzora i zdecydowali o dyskwalifikacji niepokornego Azhieva. Po pokonaniu Anzora, Sowiński dostał szansę walki z Bakocevicem. Był to kolejny faworyt do walki o pas mistrzowski, więc pojedynek z Sowińskim wyłoniłby właściwego pretendenta. Tak też się stało. Sowiński wygrał po decyzji sędziów, choć sam wynik był uważany za mocno kontrowersyjny i niesprawiedliwy. Tak więc Sowiński, po kilku emocjonujących pojedynkach stał się pretendentem do walki o tytuł mistrzowski. Brakowało jedynie właściwego przeciwnika. Ten wyłonił się nagle, pokonując niespodziewanie Anzora Azhieva.

Kleber Koike wdarł się na salony piórkowego MMA w iście filmowym stylu. Pokonał po rewelacyjnej walce dotychczasowego faworyta kategorii, a później zwyciężył mini-turniej w Chinach, udowadniając ostatecznie swoją wartość. Kleber Koike Erbst ewidentnie jest na fali wznoszącej i taka forma z pewnością sprawiła, że władze federacji postanowiły wytypować go do walki o tytuł mistrzowski Konfrontacji Sztuk Walki wagi piórkowej. Czy dobra dyspozycja Kleber Koike to jednorazowy wybryk? Ciężko stwierdzić, jest natomiast pewnym, że walka ze Sowińskim na długo zapadnie w pamięć wszystkim kibicom Mieszanych Sztuk Walki w Polsce. Obaj zawodnicy mają bowiem wielki apetyt na tytuł mistrzowski KSW.

Autor: Admin | Kategoria: MMA, Polska, KSW - Konfrontacje Sztuk Walki

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by DisqusCopyright © 2018.estadios.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 1 + 10 = WymaganePodaj liczbę