Polub nas na FB -->
Chat Logowanie Rejestracja
Estadios

Khalidov i jego droga do walki z Materlą

Khalidov i jego droga do walki z Materlą

26 listopada 2015

Walka pomiędzy dwoma gigantami polskiej sceny Mieszanych Sztuk Walki: Michałem Materlą oraz Mamedem Khalidovem to z pewnością główne widowisko zbliżającej się wielkimi krokami gali KSW 33. Obaj zawodnicy mają w polskim oraz światowym środowisku MMA renomę nieustępliwych i bardzo uzdolnionych fajterów. 

Michał Materla przebojem zdobył pas mistrzowski KSW, pokonując w morderczym boju Jaya Silvę. Po spektakularnej wygranej bronił pasa mistrzowskiego przez kolejne cztery walki, podczas których pokazał się wszystkim widzom z najlepszej strony. Materla zwyciężał pewnie i uznany został za zawodnika walczącego wyjątkowo widowiskowo. Za widowiskowość walk Michał Materla był niejednokrotnie nagradzany prestiżowymi wyróżnieniami indywidualnymi. Teraz, 28 listopada 2015 roku Materla zmierzy się w klatce z walczącym równie widowiskowo Mamedem Khalidovem. Polski zawodnik czeczeńskiego pochodzenia to fajter zdecydowanie bardziej doświadczony. Khalidov stoczył na ringach MMA 36 pojedynków, a więc o dziesięć więcej od Michała Materli.

Większość z nich wygrał, bez względu na to, z jak ciężkim zawodnikiem przyszło mu się pojedynkować. Khalidov zawsze wyróżniał się w ringu niesamowitą gibkością i bezwzględnością. Potrafił wychodzić cało z nawet najbardziej beznadziejnych sytuacji i to właśnie taką nieustępliwością Khalidov zjednał sobie przychylność polskich kibiców. To prawdopodobnie duch walki sprawił, że w ostatniej walce Mameda Khalidova w KSW, Polak poradził sobie z niesamowicie zawziętym Brettem Cooperem. Khalidov miał poważne problemy w walce z Amerykaninem, a ten był podwójnie zmobilizowany, ponieważ widział, że Mamed jest w gorszej formie. Słaba dyspozycja była wynikiem bolesnej i bardzo poważnej kontuzji kręgosłupa. Cały pojedynek stał przez długi czas pod znakiem zapytania, ale w końcu Khalidov zdecydował się podjąć Coopera w klatce. Taką decyzję o mały włos przypłaciłby bolesną porażką. Niemniej dzięki nieustępliwości Khalidov wygrał i po półrocznej rekonwalescencji jest gotowy, by zmierzyć się z mistrzem KSW, Michałem Materlą.

Autor: Admin | Kategoria: MMA, Polska, KSW - Konfrontacje Sztuk Walki

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by DisqusCopyright © 2018.estadios.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 16 + 11 = WymaganePodaj liczbę