Chat Logowanie Rejestracja
Estadios

Neymar tego lata wróci do Barcelony?

Neymar tego lata wróci do Barcelony?

8 lipca 2019

Po tym jak w 2017 roku brazylijski gwiazdor odszedł z FC Barcelony do francuskiego PSG za 222 milionów, momentalnie stał wrogiem publicznym numer jeden w stolicy Katalonii. Hiszpańska prasa nie zostawiła na nim wówczas suchej nitki, uznając za zdrajcę i twierdząc, że jest pod wyniszczającym wpływem swojego ojca, którego z kolei zaślepiają pieniądze. Sam zainteresowany bronił się mówiąc, że spodobał mu się projekt PSG i że chce „wyjść z cienia Leo Messiego”. Jakby tego było mało, Neymar domagał się od władz Blaugrany wypłaty swojej premii finansowej pomimo nie wypełnienia kontraktu, na co oczywiście w nikt w Barcelonie zgodzić się nie chciał. Skończyło się w sądzie, a smród utrzymywał się przez długi czas. Od tamtej pory niespełna dwa lata i wielki powrót może stać się faktem. 

Rozbrat z PSG

„Projekt PSG” z Neymarem od samego początku nie funkcjonował tak, jak powinien. Gwiazdor dosyć szybko uwikłał się w wewnętrzne konflikty z innymi zawodnikami, w tym z jednym z liderów paryskiej drużyny – Edisonem Cavanim, które utrudniały mu pełne skupienie się na grze. Dodatkowo, dużo częściej niż w Barcelonie dopadały go kontuzje, a samo PSG nie prezentowało się tak, jak tego oczekiwał, szczególne na europejskiej arenie. Głównymi celami miały być triumf w Lidze Mistrzów i Złota Piłka, a tymczasem jedno i drugie okazały się zupełnie nieosiągalne. PSG dwa lata z rzędu odpadało z rozgrywek europejskich już na etapie 1/8 finału, a Neymar nie był  stanie poprowadzić paryżan do zwycięstwa, co z kolei przekładało niższe rokowania w indywidualnych rankingach i zakładach bukmacherskich sts. Frustracja rosła, niczyje oczekiwania nie zostały spełnione i aktualnie wydaje się, że żadnej ze stron nie zależy na dalszej współpracy.

Trudne negocjacje

Pomimo iż sam piłkarz i jego obecny klub zdają się być zdecydowani na transfer, do jego finalizacji jest jeszcze daleko. Stosunki pomiędzy klubami PSG i Barceloną nie należą, delikatnie mówiąc, do najlepszych. Kluby kontaktują się ze sobą wyłącznie za pośredników i nikt nie zamierza sobie ułatwiać pracy. PSG chce odzyskać w całości zainwestowaną kwotę, tj. 222 miliony, a Barcelona nie miała w swoich planach budżetowych takiego wydatku. Wydaje się zatem, że zeby operacja się udała, muszą w to zostać wcieleni inni zawodnicy. Najgłośniej mówi się o Coutinho, który podobnie jak Neymar w PSG, nie jest zadowolony ze swojej sytuacji w Barcelonie. Pojawiają się też inne nazwiska, jak chociażby Dembele, czy Raktić. Pewnym jest, że mamy tutaj do czynienia z jedną z najbardziej skomplikowanych operacji na piłkarskim rynku transferowym w historii. 

Szatnia Barcy czeka na Neymara

Nie od dziś wiadomo, że podczas swojego pobytu w Barcelonie Brazylijczyk zaprzyjaźnił się z Leo Messim i Luisem Suarezem, z którymi tworzył zgrane trio zarówno na boisku, jak i poza nim. To właśnie Argentyńczyk i Urugwajczyk pozostają największymi zwolennikami powrotu starego znajomego, wywierając tym samym presję na prezydencie Barcelony Jopie Marii Bartomeu. Na daną chwilę ciężko przewidzieć, jak to się zakończy, ale jednego można być pewnym: jeśli Neymar faktycznie nie chce być dłużej zawodnikiem PSG, Barcelona, także ze względów wizerunkowych, zrobi wiele, żeby go odzyskać.


Autor: Ludo | Kategoria: Portal

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by Disqus


Copyright © 2018.estadios.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 3 - 18 = WymaganePodaj liczbę