Chat Logowanie Rejestracja
Estadios

Płacenie kryptowalutami u bukmacherów?

Płacenie kryptowalutami u bukmacherów?

10 września 2019

Zyskujące coraz większą popularność kryptowaluty, to nic innego, jak wirtualny pieniądz. Można nimi operować przy pomocy laptopa lub aplikacji w telefonie. Wiele osób wciąż przejawia swoje obawy na ten temat, jednak przy odpowiedniej ostrożności, wszystko jest całkowicie bezpieczne.

Każda kryptowaluta ma swój własny unikalny kod, co zapobiega potencjalnemu oszustwu. Wszystko odbywa się drogą elektroniczną, między jednym użytkownikiem, a drugim. Warto wspomnieć, że dzięki temu wirtualny pieniądz nie jest pod nadzorem żadnej instytucji państwowej. 

Najpopularniejsze kryptowaluty

Na obecną chwilę najpopularniejszymi wirtualnymi walutami są przede wszystkim:

Bitcoin (BTC)

Ethereum (ETH)

Litecoin (LTC)

Ripple (XRP)

Cardano (ADA)

Skąd biorą się kryptowaluty?

Wszystko to przede wszystkim matematyka, informatyka i kryptografia. Twórcy danej kryptowaluty ustanawiają nieprzekraczalną liczbę nakładu sztuk i tworzą księgę transakcyjną. Dzieje się to w oparciu o technologię tzw. łańcuchu bloków (blockchain). Wszystko jest ze sobą powiązane, co uniemożliwia sfałszowanie bloku lub cofnięcie transakcji. 

Gdzie kupować i sprzedawać kryptowaluty?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest nabywanie i sprzedawanie kryptowalut takich jak bitcoiny na giełdach. Obrót wirtualną walutą między użytkownikami zawsze wiążę się z pewnym ryzykiem zostania oszukanym. Warto wspomnieć jednak, że wszystkie transakcje można negocjować indywidualnie. Najpopularniejszą giełdą w Polsce jest BitBay.net, gdzie po krótkiej rejestracji i zasileniu konta daną kwotą, można zacząć swoją przygodę z kryptowalutami. 

Czym jest "kopanie" kryptowaluty?

Inaczej mówiąc "mining". Jest to nic innego jak wytworzenie wirtualnej waluty. Zajmuje to jednak mnóstwo czasu, sprzętu i energii. Przez co jest uważane za nieopłacalne. Ponadto, wiedza na temat "wykopywania" kryptowalut nie jest dostępna od ręki. Proces natomiast polega na wykonaniu skomplikowanego zadania matematycznego przez odpowiednio przygotowany do tego sprzęt. Nie zmienia to jednak faktu, że kupno oprogramowania i ilość zmarnowanego prądu, zwyczajnie zabiorą więcej, niż można z tego tytułu otrzymać.

Jak założyć wirtualny portfel?

Sam proces nie jest skomplikowany. Wystarczy znaleźć odpowiednią stronę internetową i założyć konto. Potencjalny użytkownik dostaje swój własny klucz zabezpieczający oraz unikalny PIN, którym potwierdza wszystkie wykonane transakcje. Przykładowe aplikacje portfeli elektronicznych, to:

GreenAddress (strona internetowa, Android, iOS)

Mycelium (Android)

Edge (Android, iOS)

DropBit (iOS)

Electrum (Windows, Mac, Linux)

Autor: admin2 | Kategoria: Portal

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by Disqus







Copyright © 2018.estadios.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 16 + 16 = WymaganePodaj liczbę