Chat Logowanie Rejestracja
Estadios

Euro 2020 – bilety, grupy, terminarz Mistrzostw Europy

Euro 2020 – bilety, grupy, terminarz Mistrzostw Europy

14 marca 2020

Gdzie kupić bilety na Euro 2020? Jak wygląda tabela eliminacji i w jakiej grupie znalazła się Polska? Kiedy i na jakich stadionach odbędą się mecze naszej reprezentacji? Przedstawiamy krótkie kompendium najważniejszych informacji na temat tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Gdzie kupić bilety na Euro 2020?

Bilety na UEFA Euro 2020 dostępne są w sprzedaży od 12 czerwca. Przez miesiąc kibice mogli składać wnioski o bilety, a następnie wejściówki zostały rozdysponowane w drodze losowania. Druga  tura rozpoczęła się 4 grudnia i przeznaczona była dla kibiców zakwalifikowanych drużyn narodowych, jeśli spełniają kryteria federacji narodowej. Dostępne są w trzech kategoriach. Dokładna lokalizacja miejsca będzie zależeć od kształtu konkretnego stadionu.

 

  • Kategoria 1 - Centralna część stadionu
  • Kategoria 2 – Za narożnikiem
  • Kategoria 3 – Za bramką

 

Najtańsze bilety na pierwsze mecze polskiej reprezentacji w Dublinie i Bilbao kosztują 50 euro, bilety w kategorii drugiej – 125 euro, a za najdroższe miejsca zapłacić trzeba 185 euro. Bilety na półfinały w Londynie kosztują odpowiednio 195, 345 i 595 euro. Fani, którzy kupili bilety na UEFA EURO 2020 podczas tury w grudniu 2019, otrzymają bilety elektronicznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W marcu ruszyła oficjalna platforma odsprzedaży biletów UEFA - fani mogą odsprzedawać bilety, których nie chcą. 

Gdzie oglądać mecze Euro 2020?

W Polsce spotkania Euro 2020 transmitowane będą na antenie TVP: TVP 1, TVP 2 i TVP Sport. Dodatkowo na czas trwania turnieju ma zostać wznowiony kanał TVP 4K, na którym oglądać można było Mistrzostwa Świata 2018. Transmisje online nie będą jednak dostępne dla polskich kibiców przebywających za granicą, gdyż telewizja polska posiada prawa do pokazywania Euro 2020 wyłącznie na terenie Polski. 

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie sieci VPN do oglądania transmisji z innych krajów. Co to jest VPN? Wirtualna sieć prywatna, która pozwala zmienić lokalizację urządzenia i tym samym uzyskać dostęp do telewizji publicznej z innych części świata. Dzięki temu, w przypadku jeśli nie będziesz znajdować się w Polsce podczas trwania mistrzostw, i tak możesz obejrzeć mecze reprezentacji bez żadnych ograniczeń.

Tabela eliminacji Euro 2020 – grupy 

Losowanie grup do UEFA EURO 2020 odbyło się w Bukareszcie 30 listopada. Turniej rozpocznie się w Rzymie 12 czerwca o 21:00 czasu polskiego meczem Włochy - Turcja. Faza grupowa trwać będzie do 24 czerwca, a dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i cztery najlepsze drużyny z całej klasyfikacji przejdą do fazy pucharowej.

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa rozgrywane będą się w 12 różnych krajach, nie tak jak dotychczas w jednym lub dwóch. Ćwierćfinały odbędą się Sankt Petersburgu, Monachium, Rzymie i Baku, a półfinały (7 i 8 lipca) i finał (12 lipca) w Londynie na słynnym Wembley

Polska znalazła się w grupie G wraz z Hiszpanią i Szwecją oraz ze zwycięzcą barażu dywizji B, którego poznamy 31 marca (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia). W fazie grupowej zagramy 15, 20 i 24 czerwca: 

15 czerwca 2020 18:00 Polska  – Zwycięzca barażu dywizji B (Aviva Stadium, Dublin)

20 czerwca 2020 21:00 Hiszpania – Polska (San Mamés, Bilbao)

24 czerwca 2020 18:00 Szwecja – Polska (Aviva Stadium, Dublin)

fot. shutterstock.com

Autor: Ludo | Kategoria: Reprezentacje, Anglia, Niemcy

ZOBACZ TAKŻE

« wstecz

comments powered by Disqus


Copyright © 2018.estadios.pl
Zaloguj się
Twój login:
Twoje hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zarejestruj się
Login: Wymagane
E-mail: WymaganeZły e-mail
Hasło: Wymagane
Powtórz hasło: WymaganeHasła są niezgodne
Podaj wynik: 19 - 7 = WymaganePodaj liczbę